GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 9816505
*
nr 981 6505
Vas
Safari, Gefle, 50-tal, höjd: 19, 5
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2015
kl 18:02:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/9 09:51:53
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik safari svensk keramik svenska keramiker vas
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45
*
Vas
nr 981 6505
Vas
Safari, Gefle, 50-tal, höjd: 19, 5
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/9 09:51:53 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik safari svensk keramik svenska keramiker vas
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45



